środa, 9 marca 2016

Co nowego w grach? Dr Knizia poleca...

Reiner Knizia zawojował serca graczy na całym świecie tworząc gry, które przyciągają zarówno młodszych, jak i starszych graczy. Co ciekawe, pomysły mu się nie kończą i jak widać po wydaniu przeszło 500 gier i książek fani wciąż mogą liczyć na więcej. Mieliśmy już okazję grać w kilka tytułów, do których zaliczyć można: Małpi biznes, Pędzące żółwie, Polowanie na robale, Pędzące jeże, Geniusz, Pszczółki, Szaolin Panda, Schotten-totten, Zaginione miasta, Kang-a-roo, Zero, Bzzz... Plask, Gold nuggets i pewnie jeszcze kilka by się znalazło. Już nie wiem, czy to sentyment, czy wielka miłość, ale napis Reiner Knizia na pudełku działa niczym wielki magnes. Dlatego odkrycie nowej serii od Trefla było takim zaskoczeniem. Dr Knizia poleca... Co się za tym kryje?

Misja kolonizacja
Wyślij misję kosmiczną na nowo odkrytą planetę. Twoi kosmonauci mają za zadanie przygotować to miejsce do zamieszkania przez ludzi. Za każdy ogrodzony teren zdobędziesz punkty. Zaproś do siebie ufoludki – zyskasz dodatkowe punkty.

Gra jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy w wieku przynajmniej 8 lat. Grafiki na kafelkach wyglądają ciekawie, a misje kosmiczne mogą przyciągnąć nie tylko młodszych graczy. W końcu kto nie marzył, choć raz, o podróży w kosmos?

 Tajemnicze podziemia
Przenieś się do tajemniczych podziemi pełnych skarbów i mrocznych postaci. Podążaj korytarzami, starając się zdobyć jak najwięcej cennych przedmiotów. Unikaj duchów, pająków i trolli, zbierz najwięcej punktów i wygraj!
 
Gra klimatem trochę przypomina stare platformówki (pewnie znane już tylko zapaleńcom). Szukanie drogi w zawiłych ścieżkach podziemnych labiryntów jest tym co szare komórki lubią najbardziej. Co ciekawe w poszukiwanie drogi można bawić się już w pojedynkę, a towarzysko do gry może dołączyć nawet 5 graczy wieku przynajmniej 6 lat. Zapowiada się niezwykle rodzinnie...

Zające na łące 
Dołącz do wyścigu na łące i pomóż zającom zdobyć marchew. Jest to jednak wyjątkowy wyścig, ponieważ najszybszy zając nie zawsze dostanie najwięcej marchwi!

Fani gier Reinera Knizia przeszli już niezły kawał zoo (żółwie, jeże, a nawet ślimaki). Tym razem młodsi gracze będą mogli pogonić trochę za marchewkami i oczywiście nie dać się zwieść przeciwnikom.
 
Reiner Knizia tworzy gry o różnej tematyce, ale  jedno jest pewne.. Przy stole będzie lekko, przyjemnie i z całkiem sporą dawką emocji. Czy seria Dr Knizia poleca wstrzeli się w ten kanon? Z całą pewności jest duży potencjał...
 

0 komentarze :

Prześlij komentarz