środa, 23 marca 2016

Rok 2016 z wydawnictwem G3 cz.1

Długo na to czekaliśmy, ale cierpliwość się opłaciła. Plan wydawniczy na ten rok zapowiada się niezwykle rozrywkowo...

Marzec

 

Halli Galli Junior
Niebieskie, zielone, fioletowe… – kolorowe klauny biegają po arenie cyrkowej. Większość z nich jest wesoła, jednak co niektórzy są smutni, ponieważ zgubili swoje kapelusze. Zawsze, gdy dwaj szczęśliwi klauni w tym samym kolorze pojawią się na stole, trzeba szybko uderzyć w dzwonek. Gracz, który zadzwoni najszybciej zdobywa wszystkie stosy odkrytych kart.
Liczba graczy: 3-6
Wiek: 8+
Czas: 45min.

Halli Galli (edycja 2016)
Do oferty G3 gra powróci z odświeżoną szatą graficzną. Śliwki, truskawki, banany i limonki – to nie tylko pyszne składniki na sałatkę owocową, ale również elementy gry! Gracze kolejno odwracają kartę, czekając aż na stole pojawi się 5 owoców tego samego rodzaju. Cała zabawa polega na tym, by dostrzec taki układ jak najszybciej i zadzwonić dzwonkiem. Pierwsza osoba, której się to uda, zdobywa wszystkie karty.
Liczba graczy: 2-6
Czas: 15 min.
Wiek: 6+

Packa na muchy (2016)
Na początku je widać, jednak po chwili już ich nie ma. Niezależnie od tego czy jest to mała muszka czy tłuste muszysko, gdy packa idzie w ruch żadna z nich nie może czuć się bezpiecznie. Gracze kolejno odkrywają karty, kiedy pojawi się tytułowa packa wszyscy starają się jak najszybciej złapać najbardziej wartościowe muchy, które dają na koniec gry punkty zwycięstwa. Gra w odświeżonej szacie graficznej.
Liczba graczy: 2-8
Czas: 15 min.
Wiek: 6+


Trucizna
Do oferty G3 powróci gra karciana Trucizna z odświeżoną szatą graficzną. W pracowni wiedźmy bulgocą na ogniu trzy kociołki z eliksirami. Gracze kolejno wrzucają karty eliksirów do wybranych kociołków, uważając przy tym, aby ich zawartość nie wykipiała. Niektórzy czasem dodają do kotłów zawartość fiolek z trucizną, chcąc w ten sposób pokrzyżować plany przeciwników. Należy zręcznie zagrywać swoje karty, tak aby na koniec gry mieć jak najmniej punktów ujemnych.
Liczba graczy: 3-6
Czas: 45 min.
Wiek: 8+

Kwiecień

Knyf karciany
Klasyczna gra w kości zamieniona w karcianą, autorstwa Michaela Feldköttera. Znajdziemy w niej full, strit, trójki i inne znane układy. Należy znaleźć je wszystkie jak najszybciej, zanim zrobią to przeciwnicy. Gracze muszą być sprytni i zdecydować, czy poniosą dotkliwą karę w postaci punktów ujemnych, ale za to będą mieć więcej kart, czy też zaufają swojemu szczęściu. Jest to gra karciana, dzięki której dobrze będą bawić się nie tylko miłośnicy kości i pokera. Gracze wystawiają na próbę swoje szczęście i próbują uniknąć punktów ujemnych.
Liczba graczy: 2-5
Czas: 30 min.
Wiek: 8+

Qwirkle Karciane
Sześć różnych symboli w tym samym kolorze lub sześć takich samych symboli w różnych kolorach tworzy Qwirkle. Do tego momentu zasady pozostają bez zmian. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych Qwirkli, karty układa się w oddzielnych rzędach. Ponadto można je dowolnie przegrupowywać i na nowo układać, próbując w ten sposób stworzyć i zebrać Qwirkle. Oczywiście – zanim któryś ze współgraczy nie sprzątnie ich nam sprzed nosa…
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 8+
Czas: 30 min.

Teamplay
To ekscytująca drużynowa gra karciana, której autorem jest Johannes Schmidauer-König. Jest to pojedynek drużyn, w którym gracze walczą o punkty zwycięstwa, których dostarczą im zrealizowane karty zadań. Trzeba zabrać karty, zanim przeciwnicy sprzątną je Wam sprzed nosa. Kluczem do sukcesu jest praca zespołowa, samotne wilki nie mają w tej grze żadnych szans. Jest to gra karciana, dużo zabawy dostarczy początkującym jak i wytrawniejszym graczom. Gracze muszą zwracać uwagę nie tylko na siebie i swoje karty, ale również starać się pomóc swojemu partnerowi. Przewidziany jest również wariant, w którym każdy walczy o wygraną indywidualnie.

Maj 

Torcik
Dynamiczna i apetyczna gra, w której nie obejdzie się bez kleksów! Gracze równocześnie przekazują sobie po jednej karcie z tortem. Osoba, która jako pierwsza zbierze 5 kart w tym samym kolorze, szybko kładzie rękę na płytce z tortem. Pozostali gracze podążają za nią, tworząc w ten sposób stos z dłoni. Gracz, który zareaguje najwolniej, otrzymuje pieczątkę. Zwycięzcą zostaje ten, kto zgromadzi najmniej stempelków.
Liczba graczy: 3-6
Wiek: 5+
Czas: 15 min.

Zgadnij! Co jest inaczej?
Wystarczy chwila z zamkniętymi oczami, żeby coś się zmieniło. Z wyłożonych na stole kart jedną się odwraca, przez co ilustracja nieznacznie się różni. Pytanie tylko, na czym polega różnica. Czy ktoś włączył w domu światło? A może chłopiec przekrzywił czapkę? Jak najszybciej znajdź różnicę i dołóż na środek stołu jedną ze swoich kart. Osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, wygrywa.
Liczba graczy: 2-6
Wiek: 4+
Czas: 10 min.

Leo – wybiera się do fryzjera
Lew Leo musi wybrać się do fryzjera, ponieważ jego grzywa dosłownie go przerasta! W związku z tym wyrusza w drogę do salonu Boba. Jednak wcale mu się tam tak nie spieszy i co rusz ucina sobie pogawędkę ze spotykanymi po drodze zwierzętami. Zapamiętujcie na kogo natrafia na swojej drodze i wspólnymi siłami postarajcie się przyprowadzić go do fryzjera, zanim jego grzywa za bardzo się rozrośnie!
Liczba graczy: 2-5
Wiek: 6+
Czas: 30 min.

Kakao: dodatek Czekolada
Wprowadza do rozgrywki 4 interesujące dodatki: Czekoladę, System irygacyjny, Szałasy i Mapy. Gracze będą mogli teraz zebrane owoce kakaowca przerabiać na czekoladę, dzięki czemu zdobędą jeszcze więcej złota za tę słodką pokusę. Wszystkie części można łączyć z podstawową wersją gry.
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 8+
Czas: 60 min.

Czerwiec

Kraftwagen (tytuł tymczasowy)
Gracze przenoszą się w czasy, w których automobile zaczęto produkować na masową skalę. Między innymi trzeba będzie nieustannie przeprowadzać badania, żeby móc produkować coraz lepsze pojazdy i mocniejsze silniki. Przy tym należy pamiętać o upodobaniach potencjalnych kupców i konkurencyjnej cenie. Gracz, który po trzech rundach będzie miał najwięcej pieniędzy wygrywa.
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 10+
Czas: 75 min.

Zooloretto Junior
To młodszy brat Gry Roku 2007. Podobnie jak w podstawowej wersji gry każdy gracz wciela się w rolę dyrektora zoo i próbuje zgromadzić na swoich wybiegach możliwe jak najwięcej zwierząt. Jednak w jednej zagrodzie można umieszczać tylko zwierzęta tego samego gatunku. Uproszczone zasady i krótszy czas rozgrywki sprawiają, że Zooloretto Junior stanowi idealny wstęp do kolorowego świata Zooloretto.
Liczba graczy: 2-5
Wiek: 7+
Czas: 30 min.

Sałatka owocowa (tytuł tymczasowy)
Kwadratowa truskawka? Czemu by nie! W tej grze jest wszystko: okrągły niebieski banan, kwadratowa zielona pomarańcza a nawet pięciokątna czerwona cytryna! Ale żeby przygotować doskonałą owocową mieszankę, będziecie musieli znajdować idealne zestawy: uważnie obserwujcie, żeby każdy dokładany przez was składnik nie pokrywał się z żadną z trzech cech. Wygra osoba, która pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kafelków.
Liczba graczy: 1-6
Czas: 10-20 min.
Wiek: 7+

Oczywiście i w drugiej połowie roku czeka nas masa zabawy i niesamowitych niespodzianek, ale przyjemności trzeba dawkować, więc ciąg dalszy nastąpi...

0 komentarze :

Prześlij komentarz