czwartek, 24 marca 2016

Rok 2016 z G3 cz.2

Lipiec

Karma
To uzależniająca gra, w której każdy gracz ma karty na ręce i na stole. Aby wygrać musi pozbyć się wszystkich kart. Jednak żeby móc zagrywać karty ze stołu, musi najpierw pozbyć się wszystkich kart z ręki. W swojej turze gracz musi zagrać kartę o takiej samej lub wyższej wartości niż wierzchnia karta stosu zagranych. Jeśli gracz nie może tego zrobić zabiera cały stos. Do tego dochodzą karty akcji, które mogą pomóc graczowi lub zaszkodzić przeciwnikom, ale pamiętajcie karma zawsze powraca.
Liczba graczy: 2-6
Czas: 20min.
Wiek: 8+

Focus (tytuł tymczasowy)
Sprawdź jak dobrze znasz swoich znajomych. Jeden z graczy w tajemnicy losuje na temat którego uczestnika zabawy będzie się wypowiadał. Pozostali gracze po kolei zadają mu ciekawe, zaskakujące a czasem nieco krępujące pytania, na które musi on udzielić odpowiedzi takiej jakiej udzieliłby wylosowany przez niego gracz. Nie zawsze jest to łatwe. Kiedy tylko któryś z graczy zorientuje się o kim w danej rundzie mowa szybko bierze Giga pionek i udziela poprawnej według niego odpowiedzi. Otrzyma punkty jeśli zgadł, jeśli nie, nie może już próbować zgadywać.
Liczba graczy: 3-18
Czas: 20 min.
Wiek: 16+

Serpentina (tytuł tymczasowy)
W tej niezwykle barwnej grze wszyscy starają się budować węże przy pomocy kart. Gracze kolejno odkrywają karty z talii leżącej na środku stołu i dokładają je do węży leżących na stole. Jeżeli w ten sposób gracz doskoczy węża, zdobywa go i umieszcza przed sobą. Rozgrywkę wygrywa gracz, który stworzy najdłuższego tęczowego węża.
Liczba graczy: 2-5
Czas: 15 min.
Wiek: 4+

Sierpień

Pomarańczowe historie
To 50 wakacyjnych zagadek dla ciekawych świata podróżników. Opowiadają o najdalszych zakątkach świata, orientalnych podróżach i niesamowitych przygodach! Będziecie podróżować po lądzie, głębinach lub przestworzach. Wybierzecie się na koniec świata lub na pobliskie pole namiotowe. Nie zawsze zna się cel podróży. Czasem to sama podróż jest celem… By rozwiązać zagadki musicie obserwować otaczający was świat z szeroko otwartymi oczyma!
Liczba graczy: 2+
Czas: 2-20 min./historię
Wiek: 8+

Różowe historie
To 50 magicznych zagadek dla dziewczyn. Opowiadają o za-czarowanych spotkaniach i wspaniałych przygodach. Spotkacie tam czarownice i wróżki, księżniczki i gwiazdy filmowe, ale także zwyczajne dziewczyny ze zwykłymi problemami. Wszystkie zachowują się tajemniczo, a niektóre z nich wręcz jak zaczarowane… Kierujcie się sercem i wyostrzcie swoje zmysły by rozwiązać najbardziej tajemnicze zagadki.
Liczba graczy: 2+
Czas: 2-20 min./historię
Wiek: 8+

Fioletowe historie
To 50 mistycznych zagadek dla nieustraszonych nocnych marków. Opowiadają o tajemniczym świecie cieni, w którym zetkniecie się z mrocznymi postaciami i podstępnymi czarownicami, ale spotkacie również przemiłe magiczne stworzenia i uwodzicielskie wampiry. Okazuje się, że nawet niezwykłe istoty miewają problemy. Pomóżcie im! Rozproszcie tajemnicze ciemności i rozwikłajcie zagadkę – bez pomocy magii.
Liczba graczy: 2+
Czas: 2-20 min./historię
Wiek: 8+

Wrzesień

Animals on Board (tytuł tymczasowy)
Każdy gracz ma swoją arkę, na której chce zebrać jak najwięcej zwierząt. Niestety pewien osobnik zwany Noe zastrzegł, że wszystkie pary zwierząt są jego. Przez to gracze nie mogą mieć na arkach dokładnie dwóch takich samych zwierząt. Jednak nikt nie zakazał im posiadania trzech, czterech czy nawet pięciu zwierząt z tego samego gatunku. Takie grupy zwierząt są najcenniejsze. Jednak rzadko kiedy udaje się stworzyć grupę bez wprowadzenia na arkę pary… Wygra gracz, który na koniec gry będzie miał na swojej arce najcenniejsze zwierzęta.
Liczba graczy: 2-4
Czas: 30 min.
Wiek: 8+

Czarne historie 8
Znów dadzą wam szansę stanąć przed strasznymi opowieściami i sprawdzić jak wiele emocji jesteście w stanie wytrzymać podążając śladami mordercy. Czarne historie 8 to kontynuacja bestsellerowego zestawu 50 makabrycznych zagadek, który podbił serca miłośników zagadek kryminalnych na całym świecie. To 50 całkowicie nowych opowieści – tak samo czarnych i mrocznych jak ich poprzedniczki.
Liczba graczy: 2+
Czas: 2-222 min.
Wiek: 12-99

Czarne historie – Głupia śmierć 2
Galopujące zwłoki, eksplodujące psy, samobójczy adwokaci… Kto myśli, że widział już wszystko, ten nie liczył się z najbardziej makabrycznym dziejopisarzem na świecie: rzeczywistością! Przed wami 50 nowych, jeżących włos na głowie, ciągle niewiarygodnych, a jednak opartych na faktach, historii o tragicznej śmierci na własne życzenie. Gęsia skórka, zdumienie i uśmiech politowania – gwarantowane!
Liczba graczy: 2+
Czas: 2-222 min.
Wiek: 12-99

Październik

OMG (tytuł tymczasowy)
Przez tysiące lat Zeus władał na Olimpie. Po niezliczonych atakach innych bogów, które miały na celu zdetronizowanie go, ogłosił konkurs między dwunastoma bogami. Używają oni swoich specjalnych mocy, aby przezwyciężyć pozostałych. Tylko jeden z nich może rządzić śmiertelnikami. Czy uda ci się dostąpić tego zaszczytu?
Liczba graczy: 2-6
Czas: 20 min.
Wiek: 8+

Crazy Bullets – Szalone kule (tytuł tymczasowy)
Na Dzikim Zachodzie pojedynki są najlepszym sposobem na rozwiązywanie wszelkich sporów. Co się stanie jeśli kule wystrzelone z rewolweru oszaleją i będą podążać sobie tylko znaną drogą? Kiedy opadnie dym, tylko najszybsi przetrwają natarcie Szalonych kul. Sprawdź czy jesteś szybszy niż… twój własny cień?
Liczba graczy: 2-4
Czas: 15 min.
Wiek: 8+

Amphipolis (tytuł tymczasowy)
Jedno z największych greckich wykopalisk, odkrycie Amphipolis jest zagrożone przez osuwanie się terenu. Grupa archeologów pracuje bez wytchnienia, aby uratować jak najwięcej cennych znalezisk. Gracze wcielają się w kierowników grup archeologicznych i starają się odnaleźć i uratować jak najwięcej cennych obiektów. Tylko jeden z nich może zdobyć tytuł archeologa wszech czasów.
Liczba graczy: 1-4
Czas: 30 min.
Wiek: 10+

Oath of the Brotherhood (tytuł tymczasowy)
Sławny kapitan zawitał na wyspę i podzielił się wiadomością o ukrytym skarbie. Poszukuje kilku wytrawnych wilków morskich, którzy razem z nim wyruszą na wyprawę. Ma jeden warunek, jego załoga musi się składać z członków Pirackiego Bractwa. Gracze wcielą się w młodych piratów, który zrobią wszystko, aby dostać się do elitarnego bractwa i móc uczestniczyć w wyprawie po wielkie bogactwo. Jednak uważajcie, dostanie się do Pirackiego Bractwa jest trudniejsze niż dołączenie do Brytyjskiej Marynarki Wojennej.
Liczba graczy: 2-5
Czas: 60-80 min.
Wiek: 12+

Listopad

Zooloretto (edycja 2016)
Każdy gracz jest właścicielem ogrodu zoologicznego. Gracze zdobywają punkty poprzez zachęcenie do swoich zoo możliwie największej liczby odwiedzających. W tym celu muszą pozyskiwać stada zwierząt. Jeżeli graczowi uda się zakupić do swojego zoo wiele zwierząt tego samego gatunku, to będzie później mógł je rozmnażać. Kiedy wybiegi będą pełne, zwierzęta będą musiały być schowane w schronach, a gracz straci punkty. Małe budki z jedzeniem znajdujące się w pobliżu wybiegów zagwarantują minimalną liczbę odwiedzających. Gracz, który zdobędzie najwięcej punktów zostanie zwycięzcą. Gra w odświeżonej szacie graficznej.
Liczba graczy: 2-5
Czas: 45 min.
Wiek: 8+


Pozostaje tylko odliczać dni i cierpliwie czekać na masę rozrywki...

0 komentarze :

Prześlij komentarz