poniedziałek, 17 sierpnia 2015

ROZGRYWKA W WERSJI MINI vol. 2

W temacie rozgrywek zajmujących niewiele miejsca, tym razem kilka propozycji dla starszych graczy. Gry świetnie sprawdzą się podczas podróży, potyczek w plenerze lub w jakimś klimatycznym miejscu na mieście. Jednym słowem nie wymagają dużo przestrzeni (testy na tacy 58x38cm), a jedynie doborowego towarzystwa do rozgrywki.

LIST MIŁOSNY
Gra z serii lekkich, łatwych i przyjemnych. W trakcie gry blefujemy i zwodzimy przeciwników, a dzięki sprytowi i dobrej strategii eliminujemy rywali. Kto utrzyma się do końca gry z najwyższą kartą na ręku, ten zostanie zwycięzcą. Ciekawy klimat, duża dynamika i krótkie rozgrywki powodują, że gra wypada dość uniwersalnie. Do tego maleńkie pudełeczko, które sprawdzi się zawsze i wszędzie, a to wszystko za niewielką cenę (ok. 15zł).

PASS THE PIGS
Szybka i dynamiczna gra, która rozrusza każdego gracza. Dwie świnki służą za kości do gry, a kto pierwszy zdobędzie 100 punktów, ten wygrywa. Nóżki, boczek, ryjek, schab, a może rąbanka. Przy tej grze wszyscy mają niezły ubaw, a emocje sięgają zenitu. W towarzystwie świnek czeka nas trochę hazardu... Pasować, rzucać, pasować, rzucać... To dopiero dylemat, przed którym staje każdy gracz. Nie ma to jak Świńska gra...

SCRABBLE
Gra, której chyba nie trzeba nadto przedstawiać. W tym przypadku liczy się każde słowo. Podczas rozgrywek tworzymy słowa i układamy je na planszy, więc szare komórki będą miały niezłą frajdę. Im dłuższe słowa i zawierające dużo liter dobrze punktowanych, tym większe szanse na pokonanie przeciwników. Scrabble jest znakomitym dodatkiem na towarzyskie spotkania. Trochę relaksu i kombinowania idzie tutaj w stałym zestawie. Najlepiej sprawdza się wersja podróżna gry, która jest idealna w każdych warunkach.

QWIXX 
Tytuł niezobowiązujący i jednocześnie bardzo uniwersalny. Super proste zasady, świetna jakość, trochę szczęścia i strategii, a do tego malutkie pudełko i przepis na dobrą rozrywkę gwarantowany.  Rzut kośćmi, szybkie skreślenie, dużo skreśleń, dużo punktów i rywale zostają daleko w tyle. W tym przypadku znakomicie też wypada stosunek jakości do ceny (ok. 25zł), więc nic tylko grać i grać, właściwie gdziekolwiek.
 
ZERO
Szybka i prosta karcianka, za którą odpowiada Reiner Knizia. Po tym wstępie, niektórzy rzekną "biorę" bez zastanawiania, bo ma on swoich fanów na całym świecie. Jest to jeden z autorów gier, którego właściwie każda gra jest gwarantem dobrej zabawy w akompaniamencie lekkiego główkowania. Grając w Zero staramy się stworzyć idealny układ kart, który doprowadzi nas do jak najmniejszej liczby punktów, a właściwie tytułowego zera. Potrzebujemy niewiele miejsca na rozłożenie 5 kart, a resztę dobytku wszyscy trzymają na ręku. Gracze blefują, kombinują i wciągają się w rozgrywkę na całego. Czy trzeba więcej?

To be continued...
 

0 komentarze :

Prześlij komentarz