sobota, 30 stycznia 2016

FIVE TRIBES: UNBOXING

Po przybyciu do krainy 1001 nocy Twoja karawana trafiła do sławnego Sułtanatu Naquala. Stary sułtan właśnie zmarł, a możliwość przejęcia kontroli nad Naquala wydaje się być na wyciągnięcie ręki! Wróżbici przepowiedzieli, że obcy użyją swich wpływów wśród pięciu plemion, by zdobyć władzę nad legendarnym miastem. Czy to Ty wypełnisz proroctwo? Wezwij prastarych Dżinów, zarządzaj odpowiednio plemionami, a Sułtanat może być Twój!

Five Tribes jest grą stworzoną przez Bruno Cathalę i zarówno tematyka, jak i wnętrzności pudełka są bajkowe. Oazy, wioski i targowiska, a pomiędzy tym Wezyrowie, Starsi, Kupcy i Zabójcy. Jak ich przemieszczać, żeby najwięcej zyskać? Zdobywać punkty czy blokować działania przeciwników? Masa kombinowania i interakcji nad stołem, a do tego wspaniały klimat zapewniony przez wiele bajkowych elementów...

A co skrywa pudełko?


30 kafelków Sułtanatu Naquala
Dzięki nim zbudujemy krainę 1001 nocy, a przy każdej rozgrywce będzie się zmieniać rozłożenie oaz, wiosek i targowisk...

90 drewnianych ludków i trochę krajobrazu
Istota gry, a może jej serce, bo bez tych wszystkich plemion szukalibyśmy wiatru na pustyni. Wezyrowie - Żółte Plemię (16 sztuk), Starsi - Białe Plemię (20 sztuk), Kupcy - Zielone Plemię (18 sztuk), Budowniczy - Niebieskie Plemię (18 sztuk), Zabójcy - Czerwone Plemię (18 sztuk). Dzięki nim zdobywamy karty towarów i Dżinów lub punktujemy w trakcie i na koniec gry, a także zabijamy osobników wchodzących nam w drogę. Do tego 12 palm i 10 pałaców nie tylko wprowadza egzotyczny klimat, ale może też nieźle zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo.

Zestawy graczy
W rozgrywce dla dwóch graczy przewidziane jest użycie kolorów różowego i niebieskiego. Dlatego składają się one z 2 pionków i 11 wielbłądów. Przy większej liczbie graczy każdy dostaje po 1 pionku i 8 wielbłądów. Dlatego kolory pomarańczowy i czarny można wykorzystać tylko przy trzech lub czterech graczach.


54 karty surowców
Dzięki temu, że są małe nie zajmują dużo miejsca. W talii znajduje się 9 różnych towarów oraz niewolnicy (18 sztuk), których można wykorzystywać do zakupu Dżinów. 


22 Dżiny
Karty mają klimatyczne grafiki, a przede wszystkim w bardzo przejrzysty sposób mają przedstawione ich działanie. 

Monety i tory kolejności
Jako, że gracze w trakcie rozgrywki będą gromadzić swój majątek, to nie mogło zabraknąć waluty. 96 monet o wartościach 1 i 5 zostało bardzo starannie wykonanych. Nawet ich brzegi są wykończone w unikalny sposób. Tor kolejności gry i tor kolejności licytacji porządkują działania graczy i są bardzo dobrej jakości.

Pomoc
Do gry dołączono 5 kart porządkujących zasady i turę gracza oraz opis wszystkich kart Dżinów. Ze względu na to, że gra jest wydaniem europejskim to są one w języku angielskim.


Punktacja
Notes ze sporą ilością kartek pozwala szybko podliczyć punkty na koniec gry, bez pomijania poszczególnych kategorii.
 Co tu dużo mówić, wnętrzności pudełka zachwycają, a jak jest z rozgrywkami? O tym już niedługo...


0 komentarze :

Prześlij komentarz