czwartek, 14 marca 2013

LEGO CREATIONARY

liczba graczy: 3-8
wiek: 7+
kategoria: dla dzieci, rodzinne, konstrukcyjne, kalambury
czas gry: 30-60min.
opanowanie zasad: szybkie i proste
jakość: bardzo dobra
wielkość: duże pudełko (w okolicach formatu A3)
grywalność: dobra
producent: Lego
ocena: 6/6


Krok pierwszy, czyli pierwsze wrażenie...

"Creationary" jest grą rozbudzającą wyobraźnię młodych konstruktorów. W świecie klocków Lego wszystko jest możliwe, a fantastyczne pomysły dzieci nie znają granic. Dla odmiany dorośli będą mogli uelastycznić trochę swoje zapracowane umysły i choć na trochę powrócić do dziecięcych lat, kiedy to świat był bardziej kolorowy i nie istniało słowo  "niemożliwe". A przede wszystkim gra powoduje, że fani Lego mogą spędzić trochę czasu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny, zarażając ich swoją pasją i świetnie się przy tym bawiąc. W pudełku znajdują się klocki Lego w różnych kształtach i kolorach, umożliwiające tworzenie  różnych budowli. W grze nie tylko liczą się pomysłowe konstrukcje, ale też szybkość, spostrzegawczość i niezła dedukcja. 

Krok drugi, dogłębne zbadanie tematu...

Gracz rozpoczynający grę rzuca kostką, wybiera z której karty będzie wykonywał zadanie (poziom podstawowy, zaawansowany lub ekspercki) i mając do dyspozycji wszystkie klocki znajdujące się w pudełku rozpoczyna budowanie z kategorii, która wypadła na kostce (natura, pojazdy, budynki, przedmioty, kategoria dowolna, podwójne punkty). Teraz wszystko w rękach reszty graczy, których zadanie polega na odgadnięciu co to za konstrukcja. Kto pierwszy odgadnie ten zdobywa punkt, tak samo gracz, który budował zostaje nagrodzony punktem. Punkty są przyznawane pod postacią kart (1pkt=1karta). Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zdobędzie 5pkt. W instrukcji są zaproponowane jeszcze dwa warianty gry, a do tego gry Lego można dowolnie modyfikować wprowadzając swoje własne reguły (chociażby przebudowując kostkę). W końcu w Lego nie ogranicza nas nic poza naszą wyobraźnią. 


Krok trzeci, polubić czy nie...

Gra jest idealną pozycją na spotkania w dziecięcym gronie. Dzieci będą miały zapewnioną rozrywkę na długi czas, a jednocześnie będą ćwiczyć spostrzegawczość, kreatywność, refleks i poszerzać granicę swojej wyobraźni. W związku z tym, że fan Lego pozostaje nim na całe życie, to przy grze będą się dobrze bawić nie tylko dzieci, ale także dorośli, więc rozrywka rodzinna jest gwarantowana w pakiecie. Jakość gry jak przystało na Lego jest wręcz znakomita. O samych klockach nie ma co się rozpisywać, a wnętrze pudełka jest rozplanowane rzetelnie i precyzyjnie. Dodatkową zalety gry jest możliwość wykorzystania klocków do indywidualnych działań (czasem dzieciaki znikają na długi czas w czasie sprzątania gry). 

0 komentarze :

Prześlij komentarz