czwartek, 10 grudnia 2015

BRAINBOX: ŚWIAT

liczba graczy: 1-8
wiek: 8+
kategoria: pamięciowe, towarzyskie
czas gry: ok. 10min.
opanowanie zasad: w mig
jakość: znakomita
dla kogo: dzieciaki, rządni wiedzy gracze
gdzie: stół, piknik, kanapa i ...
grywalność: duża dynamika
producent: Albi
ocena: 6/6

Krok pierwszy, czyli pierwsze wrażenie...

Pokaźne, kwadratowe pudełko skrywa 71 dwustronnych kart, klepsydrę i kostkę. Karty są grube, właściwie tekturowe. Po jednej stronie są obrazki do zapamiętania, a po drugiej pytania z nimi związane. Grafiki są ciekawe, a czasem śmieszne, więc łatwo zapadają w pamięć. Nie do końca przekonuje mnie format pudełka (tak trochę ni w pięć, ni w dziesięć na półce), ale jest wytrzymałe i wygodnie zamykane na magnes.

Krok drugi, a tak właściwie o co chodzi...

Brainbox to seria gier pozwalających potrenować pamięć w akompaniamencie znakomitej zabawy. Dodatkowo dzięki grom można poszerzyć wiedzę z wielu dziedzin. W zależności od tego na, którą opcję się zdecydujemy można pobawić się w odkrywanie matematyki, natury, alfabetu, czy też świata...

Krok trzeci, zgłębienie tematu...


Pierwszy gracz bierze kartę i przez 10 sekund intensywnie studiuje obrazek. Jak czas w klepsydrze się przesypie, to rzuca kostką i jej wynik wskazuje numer pytania z drugiej strony karty.
Wtedy gracz z lewej strony czyta odpowiednie pytanie. W przypadku prawidłowej odpowiedzi gracz zatrzymuje daną kartę. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, to karta wraca do pudełka. Potem przychodzi kolej na następnego gracz. Gracz, który w ciągu 10 minut zbierze najwięcej kart zostaje zwycięzcą.

Wariant 1-osobowy
Dla chętnych i rządnych wiedzy jest i wariant solo, przy którym w towarzystwie klepsydry i kostki można pobawić się w odpowiadanie na pytania w temacie obrazków.

Krok czwarty, werdykt ostateczny...

Brainbox: Świat jest grą pamięciową właściwie dla graczy w każdym wieku. Zasady tłumaczy się błyskawicznie, a rozgrywki toczą się bardzo dynamicznie i lotem błyskawicy mija 10 minut, po których zostaje wyłoniony zwycięzca. Pytania są proste i powodują, że gracze posiadający pamięć wzrokową będą sypać dobrymi odpowiedziami jak z rękawa. Jednocześnie karty zawierają wiele ciekawostek o 72 krajach z całego świata, więc znacznie można sobie poszerzyć wiedzę o świecie. Karty są pięknie ilustrowane, a pudełko twarde i wytrzymałe. Brainbox świetnie sprawdza się podczas rodzinnych potyczek nad stołem (nikt nie będzie miał przewagi wiekowej). Jest i element edukacyjny, bo można połączyć wiele krajów z charakterystycznymi dla nich symbolami. Jednym słowem jest szybko, dynamicznie, przyjemnie i emocjonująco. Plus małe co nieco dla ciekawych świata...Dziękuję wydawnictwu Albi za przekazanie gry.

0 komentarze :

Prześlij komentarz