poniedziałek, 20 czerwca 2016

ZGADNIJ! CO JEST INACZEJ?

liczba graczy: 2-6
wiek: 4+
kategoria: dla dzieci, karciane
czas gry: 10min.
opanowanie zasad: w mig
jakość: znakomita
grywalność: dynamicznie i błyskawicznie
gdzie: wszędzie
mózgożerność: lekko i przyjemnie
producent: G3
ocena: 6/6

Krok pierwszy, czyli pierwsze wrażenie..

W małym pudełku (rozmiary charakterystyczne dla karcianek wydawnictwa G3) znajdziemy 32 bardzo grube karty (jakby plastikowe). Na każdej stronie karty znajduje się obrazek, ale pomiędzy stronami są małe różnice. Raz kwiatek jest otwarty, a z drugiej strony zamknięty. Sygnalizator ma włączone czerwone światło, a później zielone. Jednym słowem cały czas trzeba nadążać za akcją. Co ciekawe karty są zabezpieczone przez plastikową wypraskę idealnie dopasowaną do wnętrzności pudełka. Jednym słowem zadbano tutaj o każdy najdrobniejszy szczegół.

Krok drugi, a tak właściwie o co chodzi...

Zgadnij! Co jest inaczej? jest grą dla najmłodszych graczy, w której liczą się bystry wzrok, refleks i spostrzegawczość. Obrazki na obu stronach karty różnią się małymi szczegółami. Kto najszybciej zauważy co się zmieniło? W końcu różnice są bardzo subtelne, więc poza bystrym okiem przyda się też dobra pamięć. Zamknijcie oczy i zobaczcie co się zmieni...

Krok trzeci, zgłębienie tematu...


Rozdajemy każdemu graczowi odpowiednią liczbę kart (uzależnioną od liczby graczy) i wykładamy na środku 5 sztuk. Gracze kładą swoje karty w postaci zakrytych stosów. Resztę odkładamy do pudełka i rozpoczynamy błądzenie we mgle...

Wszyscy gracze poza jednym zamykają oczy. Wtedy przekłada on jedną z kart na drugą stronę i mówi "Zgadnij! co jest inaczej". Gracze starają się jak najszybciej zgadnąć, która to karta. Osoba, która jako pierwsza rozpozna odwróconą kartę dokłada jedną ze swoich na środek i zostaje nowym zakrywającym. Jeśli nikt tego nie dokona, to funkcję zakrywającego pełni wciąż ten sam gracz, do czasu aż ktoś go zmieni.Gra kończy się, gdy któryś z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart. Wtedy przypadnie mu zaszczytny tytuł zwycięzcy.

Krok czwarty, werdykt ostateczny...

Zgadnij! Co jest inaczej? jest lekką i przyjemną grą, przy której najmłodsi gracze mogą poćwiczyć spostrzegawczość. Zasady tłumaczy się w mig, a sama rozgrywka przebiega niezwykle dynamicznie. Im więcej graczy bierze udział w rozgrywce, tym więcej kart pojawia się na stole i gra staje się bardziej emocjonująca. Jednym słowem im nas więcej, tym bardziej trzeba się postarać, żeby jak najszybciej zauważyć różnicę. W końcu konkurencja rośnie. Potyczki we dwóch graczy może nie są już tak rozrywkowe, ale jak najbardziej też się sprawdzą na lekką zabawę z dzieckiem. Dodatkowo gra została wydana ze znakomitą dbałością o szczegóły, dzięki czemu przetrwa wiele spotkań w dziecięcym gronie. Jeśli szukacie tytułu na małe co nieco dla przedszkolaków, który zapewni trochę zabawy w dobrym tego słowa znaczeniu, to Zgadnij! Co jest inaczej?  wypadnie idealnie w tej kategorii.


Dziękuję wydawnictwu G3 za przekazanie gry i zachęcam do odwiedzin  G3 na facebook'u, czeka tam na Was moc wrażeń i atrakcji.

0 komentarze :

Prześlij komentarz