wtorek, 13 grudnia 2016

GOLE WSZECH CZASÓW


W dzisiejszych czasach książkowy mol staje się gatunkiem wymarłym. Dzieci giną w świecie multimediów i techniki, a przeczytanie lektury jest niczym droga przez mękę. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, to jednak wygląda to zupełnie inaczej niż w czasach naszego dzieciństwa...

A czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poszerza horyzonty i wzbogaca wiedzę. Jednym słowem książka może przynieść wiele dobrego. Dlatego tak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania. A jak to zrobić najlepiej? Podsunąć dobrą książkę, która może rozbawić lub będzie powiązana z zainteresowaniami dziecka. Dla fanów piłki nożnej (i nie tylko) świetną propozycją będzie książka Gole wszech czasów Jarosława Kaczmarka.

Jarosław Kaczmarek podjął się zebrania informacji o najważniejszych golach w historii piłki nożnej. Książka przenosi czytelników w czasy kiedy piłka dopiero wchodziła do kanonu sportowej rozrywki. Przez chwilę możemy poczuć jak toczyły się rozgrywki od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy. Jest to gratka dla prawdziwych fanów sportu, bo mogą się dowiedzieć w sposób lekki i przyjemny jak rozwijał się ich ukochany sport, co przeżywali sami piłkarze i ile serca wkładali w grę. Oczywiście nie mogło tu zbraknąć postaci sławnych i historycznych takich jak Maradona, Pele, Lewandowski, Ronaldo, czy Garrincha.

Jednocześnie książka jest napisana takim językiem, że spokojnie pochłonie młodszych, jak i starszych czytelników. Ciekawie ujęte są sportowe fakty, statystyki strzelonych bramek i opisy miejsc, w których się odbywały. Dzięki czemu możemy nie tylko poczuć klimat stadionu, ale też czasów, w których odbywały się dane mecze. Dowiemy się co znane osobowości myślały przed meczem i jakie emocje nimi targały. Dodatkową gratką mogą być zdjęcie i zabawne ilustracje, które z jednej strony umilają lekturę, a z drugiej mogą pomóc przenieść się w czasie...

Rodzice nauczyli mnie, że książka jest wartością samą w sobie, o którą trzeba dbać. W dzisiejszych czasach książki nie mają łatwego życie, bo giną w tle elektroniki i różnych interaktywnych zabawek. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zaszczepiali w dzieciach pasję czytania, a książka Gole wszech czasów może nawet zintegrować całą rodzinę. 
Dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie książki do recenzji.


0 komentarze :

Prześlij komentarz